• martakarlak

WSPOMAGAJKI

Zaktualizowano: kwi 7

Wspomaganie rozwoju poprzez zabawę!

Polskie gry i układanki edukacyjne dla dzieci od 2 roku życia.


producent: Smart Kids Media

wiek: 2 + 3 +

cena: od 50-60zł + ewentualne kody rabatowetutaj możesz je kupić:

https://wspomagajki.pl/?utm_source=SkrzaciaMama&utm_campaign=marzec

Z radością przedstawiam Wam Wspomagajki, czyli układanki oraz gry, które wspierają rozwój dzieci. Przepiękne kolory, wspaniałe ilustracje, solidny mocny karton i porządne pudełka, a przede wszystkim pomoc w rozwijaniu między innymi:

 • koncentracji uwagi (skupienie na wykonywanym zadaniu),

 • logicznego myślenia,

 • Spostrzegawczości,

 • koordynacji wzrokowo-ruchowej,

 • małej motoryki (precyzja ruchów oraz chwytność palców),

 • ćwiczenie pamięci,

 • ćwiczenie analizy i syntezy wzrokowej (coś składa się z poszczególnych elementów),

 • uczy cierpliwości, dążenia do celu.

Poprzez te proste układanki oraz gry pamięciowe, dziecko stymuluje rozwój swojego mózgu, dlatego warto inwestować w tego rodzaju zabawy. Tym bardziej, że ta seria ma przepiękne ilustracje (jestem zachwycona tą grafiką!) oraz stonowane kolory, które dodatkowo nie przebodźcują dziecka. Cała seria została wydana pod nadzorem merytorycznym psychologa dziecięcego (Ewa Sękowska-Molga), co jest jej dodatkowym atutem.Wspomagajki

1, 2, 3 Pamiętam! Pory roku.


https://wspomagajki.pl/produkt/pory-roku/?utm_source=SkrzaciaMama&utm_campaign=marzec

Jest to gra pamięciowa, która zawiera aż 48 kart z porami roku (24 pary). Do każdej pory roku dopasowujemy typowe dla niej obrazki z kategoriami tematycznymi:

 • pogodę (słońce, wiatr, śnieg i deszcz),

 • drzewo (z owocami, z kwiatami, ze spadającymi liśćmi, gołe gałązki),

 • ubranie (kostium kąpielowy, kalosze, płaszcz przeciwdeszczowy, czapka i szalik),

 • jedzenie (grzyby, truskawki, ciepła herbatka, marchewki),

 • zwierzęta (wiewiórka, pszczoła, bocian, niedźwiedź),

 • zabawy (w piasku, zbieranie liści, podlewanie kwiatów, lepienie bałwana).

Karty dają wiele możliwości grania:

 1. Klasyczne Memory.

 2. Kategoryzowanie (tworzenie zbiorów)

 3. Odtwarzanie wzoru (sekwencje), który ułożył przed dzieckiem rodzic. Zadaniem dziecka jest ułożenie obrazków w takiej samej kolejności.

 4. Układanie przed dzieckiem np. 4 kart, następnie dziecko zasłania oczy, rodzic chowa jedną kartę i dziecko ma odgadnąć której brakuje.

 5. Wyszukiwanie dwóch takich samych obrazków – wersja odkryta, czyli ilustracją do góry (zabawa na spostrzeganie).Wspomagajki

1, 2, 3 Szukam! Gra edukacyjna.

https://wspomagajki.pl/produkt/123-szukam/?utm_source=SkrzaciaMama&utm_campaign=marzec

To gra w wyszukiwanie elementów (36 okrągłych żetonów) znajdujących się na planszy w jak najszybszym czasie! W skład gry wchodzi 6 plansz: miasto, basen, boisko do piłki nożnej, przedszkole, wieś, piknik nad stawem. Gra totalnie oczarowała moje dziecko, które uwielbia tego typu zabawy. Każda z plansz zawiera tak wiele szczegółów, które przykuwają uwagę na dłużej.
My już jesteśmy na tym etapie, że pamiętamy obrazki z żetonów, ale chętnie siadamy wspólnie i sama pytam Marcysi: "A gdzie jest... krowa! A pokaż mi nożyczki". Śmiechu jest co nie miara, szczególnie, gdy czas w klepsydrze goni! Mamy taką specjalną 1 minutową klepsydrę :) Ach to napięcie i emocje!


Grę zabrałam również ze sobą do mojej pracy, do przedszkola. Mam grupę 5-6 latków. Dzieciom bardzo się podobała, praktycznie przed dwa dni ciągle ktoś z niej korzystał. Jakież było moje zdziwienie, że nie wszystkie dzieci dobrze sobie z nią radziły. Były dzieci, którym wyszukiwanie rzeczy sprawiało ogromną trudność.Wspomagajki

1, 2, 3 Układam! Moi mali przyjaciele.

https://wspomagajki.pl/produkt/123-ukladam-moi-mali-przyjaciele/?utm_source=SkrzaciaMama&utm_campaign=marzec


To zestaw 9 układanek (4, 6 i 9 elementowe) o różnych stopniach trudności. Ilustracje są niczym namalowane obrazy, które mają przecudowne pastelowe barwy. Układanki te różnią się od typowych puzzli tym, że są one podzielone na równe kwadraty. Nie mają typowych dla puzzli wypustek, są to proste linie. Wbrew pozorom proste cięcia sprawiają, że układanki te są trudniejsze od typowych puzzli, dlatego fajnie, że można stopniować ich trudność. Jeżeli puzzle wymieszają się w pudełku, to nic straconego! Z drugiej strony są one w różnych kolorach, wiec z łatwością można je posegregować, a to dodatkowy atut :)Pudełko zawiera ilustracje z:

4 elementowe ilustracje: ryba, kot, pies.

6 elementowe: ptak, zając, kaczka.

9 elementowe: dziewczynka z psem i kotem, chłopiec z kaczką i rybką, pani z zającem i ptakiem.


Dzięki stopniowaniu trudności, można w prosty sposób kontrolować rozwój dziecka (logiczne myślenie, wnioskowanie, dostrzeganie detali, koncentrację i skupienie uwagi)


Cała seria Wspomagajek pobudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo dziecka, koordynację wzrokowy-ruchową, uwagę i spostrzegawczość. Estetyczne ilustracje przyciągają uwagę, solidne wykonanie sprawia, że jest to fantastyczny produkt na prezent.


Wpis powstał we współpracy z grami i puzzlami Wspomagajki.


Polecam :)

Marta.
385 wyświetlenia2 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie