• martakarlak

Tutu i Tajemnica kocyka – Patronat medialny Skrzacia Mama.

autor: Ewa Dahlig

ilustracje: Marta Dahlig

wydawnictwo: Tumilu

kategoria: książki dla dzieci

rok wydania: 2021

liczba stron: 32

cena: 39,99zł

książki można kupić na stronie www.tumilu.pl

na hasło "SKRZACIAMAMA" – 20%Patronat medialny:


Siedzę i wącham sobie nowe strony w książce. Kto tego nie robi, ten zapewne książek nie lubi.


Przedstawiam Wam już PIĄTĄ część z serii "W dolinie Tumilu". Dzisiaj jej wielka premiera :)


W tej części głównym bohaterem jest Tutu, którego mama wyjechała w podróż.

Z tego względu Tutu jest smutny, bardzo tęskni i nie do końca wie, jak sobie poradzić z tymi trudnymi dla niego emocjami, również z żalem i opuszczeniem, który mu w tym towarzyszy. Czy da radę zasnąć bez mamy? Ale przecież jego przyjaciele nie zostawią go tak samego! Od razu wymyślają wiele rozwiązań całej sytuacji, podają pomysły. Można sobie popłakać, by poczuć się lepiej, zająć się czymś innym np. porządkami w ogródku. Ale Tutu nadal tęskni i myśli o swojej mamie... nic nie pomaga.

Książka ma piękne przesłanie, które bardzo mi się spodobało "Każdy może płakać, nawet jeśli jest bardzo dzielny i całkiem duży".

Koniec końców okazuje się, że tata też potrafi dobrze przytulić na dobranoc. A pisanie listów, nawet jeśli nie umie się pisać, tylko rysuje, sprawia, że można poczuć się dzięki temu dużo lepiej :)


Tutu dowiaduje się, że tęsknota za kimś oznacza, że się tę osobę kocha.Tak, jak poprzednie części – książka czaruje przepięknymi, bogatymi ilustracjami, które zachwycają niezwykłością szczegółów. Osobiście uwielbiam im się przyglądać, wyszukiwać ich, prosić dziecko o wskazanie np. pająka, biedronki itd. Taka zabawa z książeczką :) zawsze zachwalam te drobne szczegóły i zwracam na nie uwagę, jednocześnie odnoszę wrażenie, że Marta Dahling rysuje je dla mnie :P tak czuję, a z uczuciami się nie dyskutuje! :)

Bardzo podoba mi się również to, że w każdej części są ci sami bohaterowie. Każda kolejna część dotyczy rozterek jednego z przyjaciół. A w poszczególnych książkach do przyjaciół dołączają kolejni bohaterowie.


Jakie tematy były już poruszane we wcześniejszych pozycjach:

  • Mimi i Czary na Odwagę – nieśmiałość, odwaga i pokonywanie lęków,

  • Tutu i Najgorszy Dzień – złość, zły humor,

  • Lulu i Urodzinowa Katastrofa – rozczarowanie, asertywność, umiejętność dzielenia się.

  • Mimi i Wielka wygrana – poddawanie się, brak motywacji,brak wiary w siebie, rozczarowanie, poczucie niesprawiedliwości, niedocenienia, nauka przegrywania, w książce występują również postaci z niepełnosprawnością (niski Bunio, Koko z aparatami słuchowymi dokładnie tak, jak moje dziecko, które było inspiracją do tej postaci, Miki na wózku inwalidzkim).Na końcu książki znajdują się ZABAWY! Aktywności, dzięki którym książka służy aktywnemu czytaniu i staje się jeszcze ciekawsza :)


Zapraszam Was do tego czarodziejskiego świata pełnego emocji, w którym każda z nich jest ważna i potrzebna. Każda z książek niesie jedno ogromne przesłanie: wszystkie emocje są ważne, potrzebne i to, co możemy dla siebie zrobić to uwierzyć w siebie!

Polecam, czekamy na więcej :)Wszystkiego zaczytanego !

Marta.

254 wyświetlenia4 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie