• martakarlak

KOTEK PSOTEK – gra kooperacyjna

liczba graczy: 1 – 5

(na pudełku jest napisane, ze nawet 8, ale to zdecydowanie za dużo)

wiek: 3 +

czas rozgrywki: ok. 15-25 min.

cena: 52-65zł

Wiewiórka, ptaszek i mała myszka próbują wymknąć się czarnemu kotu, który czai się na każdym kroku! Czu uda im się zwiać do swoich kryjówek na drzewie i do norki tuż obok? Celem gry jest doprowadzenie zwierząt do domków zanim złapie je kot.

Kot to wielki łasuch, rzuć mu jakiś smakołyk, a przystanie na chwilę, ale uważaj! Toż to spryciarz wielki i może zaraz wybrać drogę na skróty! Czas start! Hop hop zwiewajcie prędko! :)


Gry kooperacyjne to takie gry, w których wszyscy gracze mają wspólny cel, nie rywalizują oni ze sobą, ale grają do jednej bramki :) Tego rodzaju gry są wręcz idealne dla maluchów, które dopiero zaczynają swoją przygodę z grami planszowymi. Dzięki temu dzieci uczą się nie tylko współpracy, ale zasad, których w grze należy przestrzegać oraz radzenia sobie z emocjami, których jak wiadomo podczas grania nie brakuje!


Kotek Psotek, to świetna gra, która z pewnością przypadnie do gustu niejednemu dziecku. Jest prosta, ale nie na tyle, bym mogła polecić ją jako jedną z pierwszych gier. Myślę, że mogłaby być nieco lepiej wykonana – szczególnie WIĘKSZE elementy samych zwierzątek! Ich wielkość to zdecydowanie największy minus samej gry. Trudno jest poruszać pionkami po planszy, które są po prostu zbyt małe. Mimo tego, gra jest wykonana solidnie i ma naprawdę piękną grafikę, gdyby nie mankament tej "maleńkości" figurek zwierzątek to pisałabym o niej same ochy i achy! :P

Bardzo podoba mi się trojwymiarowe drzewo, które rozkłada się na środku planszy.Grę testowałam również wśród moich 5-6 letnich przedszkolaków i zrobiła na nich świetne wrażenie :) nie było dziecka, które by odmówiło wspólnej rozgrywki :) Także polecam ją również dla starszych dzieci, a szczególnie dla rodzeństwa. Niekiedy śmiechu jest co nie miara!


Miłej gry,

Marta

358 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

GRA TOTEM