• martakarlak

Gra RATUJ KRÓLICZKI

– świetna gra matematyczna dla najmłodszych.


wydawnictwo: EGMONT


liczba graczy: 2 - 4

wiek: 3+

czas rozgrywki: ok. 10 min.

cena: 60-90zł

Fantastyczna gra dla Maluchów! Proste zasady, piękna plansza, drewniane pionki w kształcie królików.


Uwaga! ulewa zalewa norkę Króliczków! Tylko Ty, mały bohaterze możesz im pomóc! Także na ratunek! Rzucaj kostką, nazywaj kolory, przeliczaj króliki i baw się ! :)

Reiner Knizia , który jest twórcą tej gry, jest matematykiem i autorem ponad 200 gier planszowych! Naprawdę nie wiedziałam, że jest taki zawód jak projektant gier planszowych. Stworzył on również kolejną moją ukochaną grę, mianowicie "Pędzące żółwie", w którą grywam z dziećmi od ok. 10 lat !


Zasady gry są tak proste, że jednocześnie właśnie tym mnie właśnie ta gra urzekła. Bowiem najtrudniej jest wymyślić coś tak nieskompilowanego, aby było to ciekawe oraz potrafiło zainteresować najmłodszych graczy.


Celem gry jest uratowanie króliczków poprzez zebranie ich z planszy. Każdy z graczy zbiera swoje króliczki, które na końcu można przeliczać (liczenie do 20)

wskazywać kto ma ich więcej (porównywanie zbiorów)

Podczas rozgrywki trzeba umieć nazywać i wskazywać kolory (kostka +norka). Gra uczy przestrzegania zasad oraz tego, że każdy z graczy ma swoją kolej rzucania kostką (ruchu). Jest to nie tylko świetna zabawa, ale również cenna nauka, które ćwiczy małą motorykę oraz koordynację ręka-oko.


Wprowadzajcie swoje Maluchy w świat gier planszowych, naprawdę warto!

Spędzanie czasu w tej sposób tworzy nie tylko wspaniałe wspomnienia w dziecięcej głowie, ale również wiele uczy i jest genialną rozrywką dla całej rodziny.


Miłego grania :)

Marta

368 wyświetlenia5 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

GRA TOTEM