• martakarlak

Gra KOCIAKI ŁOBUZIAKI

wydawnictwo: Nasza Księgarnia


liczba graczy: 2-4

wiek: 5+

czas rozgrywki: ok. 25 min

cena: 61-90zł

Kociaki Łobuziaki to świetna gra dla małych i dużych! Każdy gracz otrzymuję planszę, z pokojem, a raczej podłogą, na której znajdują się rozrzucone zabawki. Po pokoju biega kotek, który po przebiegnięciu przez zabawki otrzymuje punkty. Bieg kota zaznacza się sznurkiem, który jest zawinięty na tekturową szpulkę. I tutaj muszę zaznaczyć, że pomysł na tę grę jest wprost genialny! Zabawa tak nam się spodobała, że tuż po otworzeniu pudełka pierwszy raz i zapoznaniu się z zasadami graliśmy w tę grę przez najbliższe 2,5 godziny! :) Początkowo musieliśmy obeznać się i nauczyć samego przygotowania do gry, ale za trzecim razem szło nam to już sprawniej.


Gra uczy planowania i przewidywania ruchów, trzeba się trochę zastanowić nad trasą, którą należy wyznaczyć własnemu kotu. Mimo wszystko gra bardziej opiera się na szczęściu (losowość), niż na samej strategii. Jej zaletą jest to, że ćwiczy małą motorykę, co dla dzieci jest niezwykle ważne (nawinięcie nici na szpulkę, zahaczanie o wypustki na planszy). Dzięki podliczaniu punktów gra ćwiczy również umiejętność dodawania.

Kociaki Łobuziaki to gra, która jest solidnie wykonana, przepiękne ilustracje, gruba tektura, porządny, mocny sznurek. Początkowo bałam się, że sznurek szybko się zużyje, jednak ku mojemu zdziwieniu myliłam się, całe szczęście! :) Podoba mi się również to, że w pudełku nie ma zbędnego miejsca – nie lubię tego! Pudełko w całości jest wypełnione elementami z gry.Jeżeli macie starszego przedszkolaka w domu, to warto zwrócić uwagę na tę grę :) polecam!


Dobrej zabawy

Marta

302 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

GRA TOTEM